הוד השרון הינה עיר קהילה המהווה דוגמא לפלורליזם וכבוד הדדי בין תושביה.

זה לצד זה חיים כאן תושבים וותיקים לצד משפחות צעירות שבחרו בהוד השרון להיות להם לבית, חילונים לצד שומרי מסורת ודתיים שאורחות חייהם שונים זה מזה אך שוררת ביניהם סובלנות וערבות הדדית. כל אלו מהווים ביטוי לצביונה הייחודי של הוד השרון.

לצד הוויה תרבותית-חילונית  ישנה פעילות תורנית ענפה בעיר: בהוד השרון פועלים  43 בתי כנסת, ו- 6 מקוואות. בין העירייה למועצה הדתית שוררים יחסים חמים  ומתקיים שיתוף פעולה פורה בפרויקטים כגון שדרוג בית העלמין בנווה הדר, שכלל סלילת כביש גישה, בניית שתי חניות ואולם הספדים  ממוזג הכולל מערכת הגברה חדישה. בנוסף נעשו עבודות גינון ופיתוח  סביבתי  בבית העלמין בנווה הדר ובמגדיאל וכל זאת לרווחת הציבור.

שיתוף הפעולה הפורה התבטא גם באירועים משותפים ובהם סדר פסח ציבורי, תפילה חגיגית ליום העצמאות, תהלוכת ילדים בל"ג בעומר, הרצאות ועוד. 
אתר האינטרנט החדש של המועצה הדתית מספק לקהל הרחב מידע על הפעילות הדתית בעיר ופותח לציבור החילוני צוהר לעולם, שעל פי רוב אינו מוכר לו. באתר ניתן למצוא מידע על הליכי נישואין, מקוואות, בתי עסק כשרים, פעילות תורנית בבתי כנסת ועוד.

אני מברך את המועצה הדתית על היוזמה החשובה, שיתוף הפעולה וקירוב הלבבות ומזמין את כלל התושבים  לגלוש באתר וליהנות מהשירותים המוצעים בו.

בברכה,
ראש העיר, חי אדיב.

 

 

חדשות ועדכונים

נרשמו לנישואין

כאן יוצגו זוגות שנשרמו לנישואין

פתח דבר

דבר ראש העיר

חי אדיב

 

דבר יו"ר הוועדה

אבי בלושטיין